TERCÜME HİZMETLERİ

Arapça, Fransızca, İnglizce, Türkçe

ARDIL TERCÜME
Çevirmen, yapılan konuşmanın tamamını ya da bir belli bir kısmını dinleyerek daha sonra konuşmacının ardından dinleme sırasında aldığı notlar ile hedef dile tercümesini yapar.

MULTİMEDYA TERCÜME
Multimedya programları kullanılarak oluşturmuş olduğunuz metin, sabit görüntü, resim, ses, müzik, konuşma ve video içeren görsel ya da işitsel her türlü medya ve multimedya dosyasının tercüme edilmesidir.

TIBBİ TERCÜME
Tıbbi tercüme ya da diğer bir söyleyiş ile medikal tercüme, diğer tercüme türleri arasındaki en önemli olanlardan biri tıbbi tercüme olarak gösterebiliriz.

EDEBİ TERCÜME
Sanat ve edebiyat alanlarında yapılan çevirilere sanatsal ya da edebi çeviri denir. Edebi ve sanatsal tercüme çok hassas bir çeviri türüdür.

SİMULTANE TERCÜME
Kelime kökeni olarak Latincedir. Eş zamanlı gerçekleşen anlamına gelmektedir. Simultane çeviri ise eş zamanlı çeviri, yani anında çeviri anlamına gelmektedir.

PATENT TERCÜMESİ
Bir ticari veya sınai buluşun, belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkının bir şahsa veya firmaya verilmesine patent denir.

TEKNİK TERCÜME
Teknik Tercüme, teknik servis eğitim kitapçıkları, teknik ve ihale şartnameleri, kullanım kılavuzları gibi dokümanların çevirisine denir.

TİCARİ TERCÜME
Ticari tercüme terimi geniş bir anlam barındırarak içerisinde teknik, finans, hukuki tercümeleri gibi alanları kapsamaktadır.

HUKUKİ TERCÜME
Hukuki tercüme, yazılı tercümenin en zor türlerinden biridir. Hukuki metinlerde, çok sayıda özel terim, uzun ifadeler, karmaşık kullanımlar, hukuki formüller vardır. Hukuk dili her ülkede ve dilde kendine özgü bir yapıya sahiptir.

WEB SİTE TERCÜMESİ
Web siteleri sürekli gelişen ticaret dünyasında bir şirketin vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Web sitenizin diğer dillerde de yayın yapması şirketinizin dünyaya açılan penceresi ve müşteriye açılan ilk kapısı olduğunu unutmayınız.

YAZILIM TERCÜMESİ
Yazılım Tercümesi diğer bir adıyla Yazılım Yerelleştirmesi olarak da bilinir. Bu tür çeviriler diğer çevirilere göre zaman ve para açısından en pahalı çeviri türleridir.

Sektörel Tercümede Uzman Kadro
SEKTÖREL TERCÜME HİZMETLERİ
Profesyonel çeviri/tercüme hizmetine odaklanmış bir işletme olarak, uzman tercüme ekibimiz ve idari kadromuz acil ya da uzun sürelere yayılan çeviri projelerinin karşılanmasında derin bir deneyime ve geniş özel uzmanlık alanlarında yetkinliğe sahiptir. Sıklıkla hizmet sunduğumuz sektörel alanlarımızdan örnekler.

sektörel tercüme hizmetleri

 

Online Çeviri Hizmeti 
Her dilde profesyonel çeviri hizmeti sunan Protranslate profesyonel çeviri hizmetleri platformu, bu hizmeti kalite ve güvenceden ödün vermeden sağlamaktadır. Protranslate profesyonel çeviri hizmetleri platformu, İngilizce belge çevirisi gibi çokça talep gören alanlarda ücretlendirme ve teslimat süresi konusunda en uygun ve kaliteli hizmeti sağlayarak zamanınızı etkin kullanabilmeniz adına da çalışmaktadır. Terminoloji bankaları ve diğer dil araçları kullanımı ile hata oranını en aza indirerek gelişmiş bir çeviri hizmeti sunmaktadır. Uygun fiyatlı ve kaliteli tercümenin adresi olan Protranslate çeviri hizmetleri platformu, Felemenkçe-İngilizce çeviri, İspanyolca-Fransızca çeviri dahil birçok dilde ve birçok dilden Türkçe'ye çeviri deneyimini sunarak, acil çeviri ihtiyaçlarınıza anında destek vererek işinizi kolaylaştırıyor ve bunun en uygun profesyonel tercüme hizmetleri ücretleriyle yapıyor. 

Tamamen insan tabanlı hizmet veren Protranslate çeviri hizmetleri fiyat seçenekleriyle, deneyimli tercüman ekibinin çeşitli alanlarda uzmanlık sahibi olması sayesinde tüm teknik bilgi gerektiren çevirilerde en kaliteli çeviri hizmeti verir. Çevirisini talep ettiğiniz belge ve dokümanlarınızı, sistem üzerinden gönderdiğinizde hızlıca size en uygun çevirmeni tespit ederek tercüme hizmeti işleminiz başlatır. Türkiye'nin tüm illerine tercüme hizmetleri veren profesyonel çeviri siteleri arasında en hızlı ve güvenilir online tercüme hizmetleri sunan Protranslate profesyonel çeviri hizmeti platformu medikal çeviri, mesleki çeviri, akademik çeviri, ekonomi-finans çevirisi, tıbbi çeviri, felsefi çeviri, psikiyatri çevirisi ile beraber nüfus cüzdanı çevirisi, ikametgah çevirisi, vize ve konsolosluk çevirileri, sürücü belgesi çevirisi, aile cüzdanı çevirisi ve ekstre çevirisi gibi belgelerinizin tercümesini kolaylıkla yapmaktadır. 

Uluslararası Tercüme Hizmetleri
Protranslate online çeviri hizmetleri platformu, metin çevirisinin yanında çapraz çeviri, sosyal medya çeviri, resimden çeviri, senaryo çevirisi, altyazı çevirisi, oyun çevirisi, şiir çeviri, reklam çeviri, restoran menüsü çevirisi, seslendirme çevirisi gibi hizmetler de sunmaktadır. Uluslararası tercüme hizmetleri konusunda bilinen bir marka olan Protranslate, 120'den fazla dilde kaliteli çeviri hizmeti sunmaktadır. Tercümanlarımız tarafından gerekli kontrolleri yapılan ve çeviri hizmetleri tamamlanan içerikleriniz Trados ve Dejavu olmak üzere iki ayrı yazılım programında kalite kontrollerinden geçer. Protranslate çeviri hizmeti platformu olarak, çevirilerde hataya yer verilmeyeceğini ve anlam bütünlüğünde bozulma olmadan birebir çeviri hizmeti sunulacağını temenni ediyoruz.

Gizlilik prensipleri gereğince çeviri hizmeti için sistemimize ilettiğiniz dosya uzman tercüman ekibimiz haricinde kimse tarafından görüntülenmez. Siz de Protranslate online çeviri hizmetleri platformunun uygun profesyonel çeviri hizmeti fiyatlarından faydalanmak için hemen şimdi sipariş oluşturun! Protranslate çeviri hizmetleri ana sayfası üzerinden “profesyonel çeviri hizmeti ücret hesapla” butonuna tıklayarak kelime başı ücretlendirdiğimiz çevirinizi vakit kaybetmeden tarafınıza sunalım.